• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

Ulusal Bildiriler

Ulusal bilimsel toplantılarda sunulan ve bildiri kitaplarında basılan bildiriler:

Sözlü sunumlar

1. Ak, K., Ak, S., Gürel, A., Hasöksüz, M., Baran, A., Öztürkler, Y., İleri, İ.K., Minbay, A.: Koçlarda mycoplasma agalactiae’nın spermatolojik özelliklere ve genital organlara etkisi üzerine deneysel araştırmalar. 9. KÜKEM Kongresi, Eylül, 1995. KÜKEM Derg, 18(2): 42-43, 1995.

2. Pabuççuoğlu, S., Birler, S., İleri, İ.K., Alkan, S., Baran, A., Öztürkler, Y., Evecen, M., Sönmez, C.: Koyunlarda intravaginal sünger uygulaması ile yapılan senkronizasyon çalışmalarında siklus atlattırma ile PMSG enjeksiyonunun mevsim içi etkileri. Marmara Bölgesi II. Hayvancılık Kongresi, Uludağ Üniversitesi Veteriner Fakültesi, Kirazlıyayla, Bursa. 25-27 Ekim 1995.

3. Ak, K., Ak, S., Gürel, A., Hasöksüz, M., Baran, A., Öztürkler, Y., İleri, İ.K., Minbay, A.: Koçlarda mycoplasma agalactiae’nın spermatolojik özelliklere ve genital organlara etkisi üzerine deneysel araştırmalar. Marmara Bölgesi II. Hayvancılık Kongresi, Uludağ Üniversitesi Veteriner Fakültesi, Kirazlıyayla, Bursa. 25-27 Ekim 1995.

4. Öztürkler, Y.: Koç spermasının yoğun gliserollü sulandırıcılarla dondurulması ve eritme sonrası fertilite üzerine etkileri. Ulusal I. Reprodüksiyon ve Sun’i Tohumlama Kongresi, Tebliğ Özetleri, İstanbul. 18-19 Eylül, 1997.

5. Özsar, S., Güven, B., Çolak , A., Öztürkler, Y., Maraşlı, Ş., Maraşlı, N., Meyer, HHD.: Kars yöresi süt ineklerinde postpartum dönemde süt progesteron ölçümü: İki EIA tekniğinin karşılaştırılması. I. Ulusal BUİATRİ Kongresi (TUBİTAK Destekli ve Uluslararası Katılımlı). Bildiri Özetleri, 115-116, ANKARA. 20-22 Ekim, 1999.

6. Öztürkler, Y., Uçar, Ö., Çolak, A., Özaydın, İ., Özba, B., Kamiloğlu, A.: Kangal ırkı bir köpekte vajinal hiperplazi olgusu ve servikopeksi ile tedavisi. 1. Ulusal Küçük Hayvan Hekimliği Kongresi (TÜBİTAK Destekli ve Uluslararası Katılımlı). Uludağ, Bursa. 6-9 Eylül, 2000.

7. Öztürkler Y, Uçar Ö, Yıldız S, Kaya İ: Tuj ırkı erkek kuzularda pre-pubertal dönemde uygulanan beslenme programlarının çiftleşme davranışları ve sperma kalitesi üzerine etkileri. II. Ulusal Reprodüksiyon ve Suni Tohumlama Bilim Kongresi (TÜBİTAK destekli), s.24. Selçuk Üniversitesi Veteriner Fakültesi, Konya. 4-6 Eylül, 2002.

8. Öztürkler Y, Çolak, A, Baykal A, Güven B: 5-gün süreyle Progestagen ve Prostaglandin kombinasyonu uygulamasınınTuj koyunlarda östrus senkronizasyonu ve döl verimi üzerine etkisi. II. Ulusal Reprodüksiyon ve Suni Tohumlama Bilim Kongresi (TÜBİTAK destekli), s.47. Selçuk Üniversitesi Veteriner Fakültesi, Konya. 4-6 Eylül, 2002.

9. Öztürkler Y, Uçar Ö: Döl tutmayan ineklerde PRID ve PGF2a ile östrus senkronizasyonu sonrası suni tohumlamaya bağlı uterus-içi Gentamisin sulfat uygulamasının gebelik oranı üzerine etkileri. III. Ulusal Reprodüksiyon ve Suni Tohumlama Bilim Kongresi. (Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi ve Reprodüksiyon ve Suni Tohumlama Bilim Derneği İşbirliğiyle, TÜBİTAK destekli). s.25. AÜ ÖRSEM, Manavgat-Antalya. 30 Eylül- 2 Ekim 2004.

Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.477332.6074
Euro34.596434.7351
Hava Durumu
Üyelik Girişi
Saat
Site Haritası